ریوا تحقیق > محصولات سرباره ای > بلوکاژ سرباره ای - شرکت ریوا تحقیق سپاهان

  دانه بندی : 
دانه بندی بلوکاژ به طور معمول بین ۵تا ۱۲۰ میلی متر می باشد ؛ که این دانه بندی موجب میشود که تقریبا منافذ و حفره های کوچک هم پر شوند . دانه بندی بلوکاژ بر اساس نیلز مشتری قابل تغییر و تنظیم خواهد بود . 
مزایا : 
* ساختار شیمیایی پایدار 
* بالا بودن استحکام فشاری رویه بلوکاژ 
* ظرفیت باربری فوق العاده بالا 
* مقاوم در برابر حرارت و گرما 
* قلیایی در حضور رطوبت 
* دارای سطح حفره ای که باعث بهبود در هم گیری مکانیکی بین سنگدانه ها می گردد . 
* جایگزین اقتصادی و مناسب سنگ دانه های طبیعی 
*صرفه جویی زمانی در اجرای پروژها


   در پروژهای عمرانی در موارد متعددی نیاز به بلوکاژ به عنوان پر کننده خواهد بود و مواد مصرف بلوکاژ بسته به نوع پروژ و شرایط کار و سایر مواد افزودنی و بار گذاری پس از اجرای پروژه و .... متفاوت خواهد بود و میتوان به موارد ذیل اشاره نمود
۱- مواردی که همواره بلوکاژ از ملات یا دوغ آب سیمانی استفاده میشود . ( بارگذاری سنگین )
۲- مواردی که در حین اجرای بلوکاژ ، غلطک و تراکم نیز اجرا میشود . ( بارگذاری سبک میشود )
۳- مواردی که خود بلوکاژ بایستی استحکام و تراکم داشته باشد . (جلوگیری از نشت در آینده )
۴- شرایطی که نیاز به تراکم وجود ندارد و بارگذاری آن انجام نمیشود . ( فقط پر کنندگی )
در هر کدام از شرایط فوق واحدهای فنی و مهندسی دانه بندی های مختلفی را محاسبه و تعیین می کنند .


 کاربردها ی بلوکاژ : بلوکاژ سرباره ای جهت پر کردن فضای خالی بین فوندانسیون ها و تنظیم ارتفاع استفاده می شود . لارم به ذکر است در مقاطع خاص و همچنین دستگاهای مهندسی و نظارت میتوان از دوغاب سیمان نیز جهت پر کردن و افزایش استحکام بلوکاژ استفاده شود . در موارد کم اهمیت برای زیر سازی پیاده رو ها و جاده ها می توان از بلوکاژ استفاده نمود . در این حالت سطح پیاده رو با چسدن قلوه های درشت به ضخامت ۲۰تا ۳۰ سانتی متری پوشانیده میشود و برای پر کردن خلل و فرج آنها و قفل بست بهتر ، شن و ماسه ریز دانه ای روی قلوه سنگ ها ، پخش و تا تراکم مورد نظر کوبیده می شود تا اینکه فضای خالی کاملا پر شده و یک سانتیمتر شن و ماسه رو تمامی سطوح را میپوشاند .  


در مورد ردیف ۳ جاهای که بارگذاری سنگین وجود ندارد ولی بایستی شرایط اجرای پروژه به نحوی باشد که پس از اجرای بلوکاژ و در گذر زمان نشست مصالح وجود نداشته باشد و در واقع بدون غلطک خود مصالح بتواند تراکم نسبی را بدست آورده و استحکام مناسب را داشته باشد در اینگونه موارد بهتر است از بلوکاژ استفاده کنند که دارای سختی دانه بندی پیوسته باشد و منافظ ریز و درشت را به خوبی پر کرده و فضای خالی به حداقل ممکن برسد و به ویژه اگر دانه بندی از صفر شروع شود که دانه بندی ریز دانه ۵-۰ میلی متر از گرانترین نوع دانه بندی های مواد میباشد . جهت بیان موضوع به تصاویر ذیل توجه فرمایید . همانگونه که مشاهده میفرمایید در شکل یک ، در اثر بارگذاری ممکن است دانه ها حرکت کرده و بر روی یکدیگر لغزش نموده و با چند حرکت یک حفره بوجود آید . لیکن در شکل شماره ۲ تمامی منافظ با دانه های کوچکتر و حتی ۱- ۰ میلی متر پر شده و هیچ جای خالی وجود ندارد و تراکم نسبی در خود مواد مجود است . شرکت ریوا تحقیق در تحقیقات و تجارب ده ساله خود هیچ مورد نشست از بلوکاژ های سرباره تولیدی خود را مشاهده نکرده است و از طرفی به اینکه دانستیه بلوکاژ تولیدی این شرکت حدود ۹/۱ میباشد ، لذا موجب تراکمی بیشتری نسبت به مصالح طبیعی با دانستیه حدود ۷/۱ دارد در مجموع این شرکت با بررسی دانش فنی روز جهان و کسب دانش فنی ، بلوکاژ خود تراکم در دانه بندی ۱۲۰- ۰میلیمتر بسیار مقاوم و قابل بارگذاری تولید نموده و به مصرف کنندگان ارایه می نماید یکی از پروژه های اجرا شده در داخل مجتمع فولاد مبارکه ، رمپ طرح شهید خرازی می باشد که با سرعت بسیار بالا اجرا شد و موجب افزایش کیفیت و استحکام و قابلیت بارگذاری می باشد . همچنین این شرکت توانایی تحویل بار به مقدار نا محدود و بر اساس نیاز و پتانسیل در یافت مشتری را دارا می باشد و جهت ایجاد توجیه اقتصادی نیز آماده همکاری با مصرف کنندگان خواهد بود .


تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت مهندسی ریوا تحقیق سپاهان می باشد.