ریوا تحقیق > محصولات سرباره ای > کود سرباره ای - شرکت ریوا تحقیق سپاهان

معرفی محصول : 
آهن یکی از عناصر پر مصرف ضروری برای رشد گیاهان میباشد که کمبود آن در خاک های آهکی و قلیایی که قسمت اعظم خاکهای ایران را در بر می گیرد ، بر روی درختان میوه ، درختان غیر مثمر و زینتی و همچنین گیاهان زراعی دیده شده است . با توجه به نتایج مثبت کاربرد لجن کنورتور و سرباره جهت درمان کلروز ناشی از کمبود آهن در گیاهان مختلف ، شرکت ریوا تحقیق سپاهان افتخار دارد برای اولین بار در کشور عزیزمان ایران ارایه کننده محصولا کود سرباره ای به مصرف کنندگان باشد . این شرکت آمادگی خود را جهت ارایه توضیحات جامع و کام و نیز مستندات آزمایشگاهی و مقالات مرتبط به دست آمده اعلام میدارد . 
کاربردها : 
* تامین آهن مورد نیاز زمین 
* تامین کلسیم مورد نیاز 
* تامین ریز مغذی های مورد نیاز 
* تعدیل pH خاک در مناطق اسیدی 
*درمان کلروز آهن 
مواد و ترکیبات : 

سرباره فولاد سازی به سبب داشتن ترکیباتی مفید برای کشاورزان از جمله اکسید آهن و سایر ترکیبات مغذی میتواند سبب بهبودی خاک زراعی و به تبع آن افزایش تولید محصولات کشاورزی شود . 
مزایا : 

* ماندگاری طولانی و اثر بخشی حداقل ۴ ساله 
* عدم هیچ گونه ماده مضر برای زمین 
* صرفه اقتصادی 
* افزایش جذب روی در گیاه 
* تامین آهن و کلسیم و روی و ....کود سرباره ای :

کود سرباره ای در انواع مختلف و با افزودنی های متفاوت بسته به سفارش مشتری یا با توجه به چگونگی خاک در زمین مورد مصرف قابل ارایه می باشد . در هر صورت بیس کار از سرباره پر آهن بوده و بصورت ادامه آماده سازی میگردد . 
آماده سازی پایه کود سرباره ای :
با استفاده از سرباره خالص و پس از زدودن ناخالصیها ناخواسته ( دوده و گریس و ..... ) تا حد معینی خردایش می گردد . ( ۵ میلیمتر - ۳ میلی متر - ۱ میلی متر  ) شکستگی بیشتر دانه ها و فیلر ناسب باعث فرآهم شدن سطح بیشتر تماس مواد با خاک ( در زمین مورد استفاده ) شده و سرعت عملکرد و جذب کود را بالا می برد . رنج دانه ها بسته به نوع و اندازه گیاه ( درختی ، بوته ای ، کشت و کشاورزی ) دارد . همچنین جهت بالا بردن درصد آهن تا حد مورد نظر بر بالا بردن عیار آهن با استفاده از مگنت پرداخته می شود . در نهایت سرباره خالص و پر عیار ( آهن ) با بازیسیته کنتر شده و به عنوان پایه اصلی کود آهنی بدست می آید .
پایه اصلی کود آهنی به صورت خالص یا در ترکیب با کمپوست ، کود مرغی و ..... بسته به نیاز مشتری قابل ارایه می باشد . همچنین بطور خاص جهت زمینهای اسیدی .

تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت مهندسی ریوا تحقیق سپاهان می باشد.